Provádíme opravy zateplení fasád poškozených ptáky. Používáme výhradně materiál určený pro venkovní zateplení s cílem minimalizovat tepelnou ztrátu v místě opravy. Barva omítky je standardně šedá, pro objednání původní barvy je třeba znát výrobce a číslo odstínu. Řada zákazníků má menší množství původní omítky na opravy uschováno.                                     

horolezcipraha.cz  otvor po strakapoudovi v zateplení oprava zateplení fasády po hnízdění ptactva pravděpodobně strakapoud horolezcipraha.cz oprava zateplení fasády poškozené ptáky Praha Jižní Město horolezcipraha.cz oprava zateplení fasády po hnízdění ptactva asi strakapoud horolezcipraha.cz oprava zateplení fasády poškozené ptáky Praha Jižní Město horolezcipraha.cz otvor po strakapoudovi oprava zateplení horolezciprahacz otvory v zateplení od ptáků

Otvory v zateplení vytváří Strakapoud velký (Dendrocopos major), který hnízdí od dubna do srpna. V žádném případě nevybíráme hnízdící ptáky. Většina otvorů však k hnízdění neslouží. Pro aplikaci polyuretanového lepidla je potřebná teplota nejméně +5°C. Oprava původní barevnou omítkou je výrazně méně viditelná než šedou, přesto může být zřetelná (prach, UV záření).

Makety dravců na přání namalujeme nebo namontujeme, ale na základě nejen našich zkušeností je považujeme za neúčinné. Makety dravců, siluety, sovy, různě zavěšené "pohyblivé" makety apod. fungují několik minut, hodin, v nejlepším případě dnů. Proč se tedy siluety malují na skla? Nemají zde za úkol odradit, ale zviditelnit průhlednou překážku.

Jedinou účinnou ochranou je proklování odolná mřížka pro uchycení omítky (tzv. perlinka), která je na trhu posledních několik let. Pro již zateplené objekty však její aplikace prakticky znamená novou fasádu a značné náklady. Tyto mřížky jsou sice neproklovatelné, oklovat je však lze. Jedná se potom alespoň o vadu "pouze" estetickou, nikoli tepelně izolační.

oprava zateplení fasády po hnízdění ptáků strakapoud vyklovaná izolace vyklované díry od ptáků výškové práce Praha 4 Jižní město